Poza powyższymi sadzenie wielu typów pszenicy

Informacje

Kategoria: Zboża

Tagi dla artykułu
art

Skuteczne środki w zwalczaniu chorób zbóż

Wyniszczające choroby zbóż są dużym problemem dla rolników, którzy mają z nimi do czynienia. Co poniektóre z nich, takie jak zaraza przez Tiofanat metylowy 500 sc oraz choroby wirusowe, muszą być leczone, nim pojawią się bardziej zaawansowane objawy, bo jedynie w ten sposób można mieć szansę zabezpieczyć potencjał plonu. Zastosowanie zapobiegawczych rozwiązań wzmacniających odporność zboża przez gospodarza w odpowiednim czasie ma obowiązek pomóc w zapobieganiu wielu kłopotom chorobowym.

Ochrona zboża przed chorobami - pewne działania okresowe

Proaktywne nastawienie do zwalczania chorób jest niejednokrotnie o wiele bardziej efektywne oraz ekonomiczne niż metody reaktywne w sezonie. Ogólnymi praktykami w zakresie zwalczania choroby jęczmienia lub ewentualnie innego zboża należałoby się zainteresować już na samym początku przygody z rolnictwem.

Niżej omawiamy niektóre z tych najbardziej zabiegi fungicydowe ważnych, które należałoby zaimplementować, żeby choroby pszenicy ozimej wiosną oraz pozostałe nie generowały większego kłopotu.

Wyselekcjonowane metody uniknięcia chorób zboża:

• terminowe sadzenie,

• obserwacja obecności azotu,

• środki grzybobójcze na pszenice.

Przede wszystkim właśnie sadzenie zboża w odpowiednim czasie jest ważne dla uniknięcia niektórych chorób. Sadzenie z uwzględnieniem najlepszych momentów dla danego gatunku zboża pozwala na dłuższy okres wegetatywnego wzrostu - co w wypadku chorób takich jak choroby zbóż jarych ma w samej rzeczy gigantyczne znaczenie.

Zbyt wysokie ilości i współczynniki żyzności azotu mogą wywoływać nadmiernie grube, bujne drzewostany, jakie są w stanie mieć zmniejszoną cyrkulację powietrza oraz przenikanie światła, czyniąc plon bardziej podatnym na choroby dolistne, lub inne typu fungicydy pszenica ozima. Jest to przede wszystkim prawdziwe, kiedy daty sadzenia zbóż są względnie wczesne dla danej uprawy.

Choroby zboża - podsumowanie

Poza powyższymi sadzenie wielu typów pszenicy o przeróżnych stopniach dojrzałości, przesunięcie daty obsiania, zgnilizna twardzikowa oraz wybór produktów o większej wytrzymałości lub akceptacji na nadrzędne szkodniki oraz schorzenia, takie jak fuzaryjna zgorzel podstawy źdźbła i korzeni zbóż może wspomóc zminimalizować niebezpieczeństwo znacznych strat. Główna forma wymienionej tutaj profilaktyki jako ochrona pszenicy ozimej przed chorobami grzybowymi ma tę akcesoryjną zaletę, że pomaga w logistyce zbiorów. Należałoby także zwrócić szczególną uwagę na cieszący się coraz znacznie większą renomą tebukonazol w pszenicy - przez wielu rolników doceniany jako wydajna forma asekuracji.

Komentarze: 2


noavatar.png
Płoński 2019-10-07

Następnie zawołał Hanię o łapę, dotrwał przyjęty spośród nadzieją zaś po ślubie wywiózł ją do Stolicy, dokąd zapadł służbę w Komitecie Ostatecznym Wojska Naszego.

noavatar.png
Wojnarowicz 2020-10-30

Teraz prawie rok po ożenku dożyliśmy staruszkami uroczej córuni, zaś po dwóch latach podrostka.